top of page

Coronavirus ve Takıntılarımızla Yaşamak

Tüm dünyayı beklenmedik bir şekilde etkisi altına alan COVID19 pandemisi nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bir dönemdeyiz.

Takıntılar

Takıntı (obsesyon), irade dışı gelen, bireyi tedirgin eden, benliğe yabancı gelen, bilinçli bir çaba ile kovulamayan, inatçı bir biçimde tekrarlayan düşünce, imge ya da dürtülerdir.

Sağlıklı Evliliğin İpuçları

Evlilik, kültür ve aile yaşantısı olarak birbirinden tamamen farklı iki insanın hayatı paylaşmaya başladığı yepyeni bir dönemdir.

Depresyon Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Kendimizi biraz kötü hissettiğimizde “ depresyondayım” deriz. Gerçekten öyle midir? Depresyon konusuna açıklık getirelim.

Panik Atak Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Panik-atak tek başına bir hastalık değildir. Kaygı bozukluğu içinde yer alan “ panik nöbeti”, diğer bir deyişle “atak” durumunu her insan hayatının bir döneminde yaşar.

Psikolog seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Psikolog kimdir ? Psikoterapist kimdir ? Çift terapisi mi almalıyım ? Terapi almalı mıyım ? Psikoterapi'nin faydaları nedir ?

Mutlu evliliğin önündeki engeller

Mutsuz evliliğe neler yol açar ? Evlilikte beden dilinin önemi nedir ? Sorunlarımızı nasıl çözebiliriz ? Çift terapisi almalı mıyız ? 

Sosyal Fobi

Sosyal ortam denilen şey ve kişinin bu ortamda duyduğu kaygı, kişinin başkaları tarafından görüleceği, gözleneceği durumlarda ortaya çıkan duygudur.

Please reload

bottom of page